Umowa SLA dla sklepu internetowego

Umowa SLA dla sklepu internetowego
Sklepy internetowe są coraz popularniejszą formą prowadzenia działalności gospodarczej. Rozwój danego biznesu e-commerce związany jest nie tylko z rosnącymi zyskami, ale też groźniejszymi konsekwencjami wystąpienia ewentualnej awarii. Problem z działaniem danej witryny sklepu może skutkować ogromnymi startami finansowymi oraz niezadowoleniem i zmniejszonym zaufaniem wśród klientów. Świetnym sposobem na radzenie sobie z tego typu niedogodnościami jest podpisanie umowy SLA gwarantującej naprawę nieprzewidzianej awarii w szczegółowo określonym od zgłoszenia terminie. Co daje umowa SLA w sklepie internetowym? Czym w praktyce jest taka umowa i dlaczego warto ją zawrzeć? Wiecej informacji poniżej.

Umowa SLA a awaria sklepu on-line 

Sklepy internetowe dedykowane są obsłudze nawet ogromnej liczby klientów w tym samym momencie, co może również nieść pewne negatywne konsekwencje. W takim wypadku istnieje ryzyko przeciążenia strony wywołującego awarię skutkującą jej niedostępnością. Tego typu problemy techniczne spotykają nawet ogromne platformy e-commerce typu Amazon czy Allegro, zwłaszcza w czasie trwania wyprzedaży lub w okresie przedświątecznym. Właściciele sklepów on-line z tej przyczyny powinni rozważyć zawarcie umowy SLA, która daje gwarancję na piśmie podjęcia odpowiednich kroków w celu naprawienia awarii w wyznaczonym czasie. Nie tylko dużym biznesom e-commerce została zadedykowana umowa SLA, ponieważ regularnie pojawiające się problemy techniczne mogą negatywnie wpłynąć na opinię wśród klientów sklepu. Chyba każdy był kiedykolwiek w sytuacji, że zrezygnował z zakupów w danym sklepie on-line ze względu na niedostępność serwisu. Umowa SLA to zatem doskonałe rozwiązanie dla małych i dużych sklepów internetowych zapewniające ciągłość procesu sprzedaży.

Umowa SLA - co zawiera? 

Umowa SLA ze względu na swoją definicję reguluje przede wszystkim dwie kwestie:
  • czas reakcji - w praktyce jest to termin, w którym dana firma zobowiązana jest przyjąć zgłoszenie i zająć się naprawą błędu. Jeśli zdecydujecie się na współpracę z agencją interaktywną Argonium, jej pracownicy skontaktują się z Państwem w wyznaczonym czasie w celu dopytania się o szczegóły związane z zaistniałym problemem.
  • czas naprawy awarii - umowa SLA określa również termin naprawy zaistniałego problemu. Niewywiązanie się z któregokolwiek warunku umowy SLA wiąże się oczywiście z określonymi na piśmie konsekwencjami (zazwyczaj o charakterze zadośćuczynienia finansowego).

Korzyści płynące z zawarcia umowy SLA 

Umowa SLA gwarantuje przede wszystkim szybki czas reakcji na naprawę awarii w wyznaczonym terminie. Rozwiązanie to związane jest z kilkoma istotnymi korzyściami dla każdego biznesu e-commerce. Są to między innymi:
  • możliwie jak najkrótsze przestoje w pracy sklepu lub ich całkowity brak,
  • naprawa błędów w podanym czasie,
  • jak najmniejsze starty finansowe związane z przerwaniem ciągłości sprzedaży,
  • większa wiarygodność i zaufanie w oczach klientów.

Jeśli interesuje Państwo zawarcie umowy SLA wraz z obsługą i pozycjonowaniem sklepu internetowego, zapraszamy do kontaktu ze specjalistami pracującymi w agencji interaktywnej Argonium.

POLECANE FIRMY

Pożyczka dla firm Rzeszów analiza snów

Strategie budowania lokalnej marki online

Strategie budowania lokalnej marki online

W dzisiejszych czasach Internet odgrywa kluczową rolę w wielu aspektach naszego życia, zarówno na poziomie osobistym, jak i biznesowym. Przedsiębiorcy zdają sobie sprawę z ogromnego potencjału, jaki niesie ze sobą budowanie marki online.
Lokalne SEO dla e-commerce: najlepsze praktyki

Lokalne SEO dla e-commerce: najlepsze praktyki

W dzisiejszych czasach, prowadzenie skutecznej strategii marketingowej jest niezbędne dla sukcesu w e-commerce. I choć wiele przedsiębiorstw skupia się na dotarciu do jak najszerszego grona...
Zarządzanie cytatami i wpisami w lokalnych katalogach dla SEO

Zarządzanie cytatami i wpisami w lokalnych katalogach dla SEO

Wpisy w lokalnych katalogach są niezwykle ważnym elementem strategii SEO dla firm lokalnych. Nie tylko pozwalają one na zdobycie większego zasięgu i dotarcie do większej liczby potencjalnych klientów, ale także mogą wpływać na pozycjono...
Rola mediów społecznościowych w budowaniu lokalnej widoczności

Rola mediów społecznościowych w budowaniu lokalnej widoczności

W dzisiejszym społeczeństwie, w którym technologia odgrywa ogromną rolę, media społecznościowe są nieodłącznym elementem naszego życia. Nie tylko umożliwiają nam utrzymanie kontaktu ze znajomymi, ale także odgrywają istotną rolę w...